על ההשראה


ברגעי השראה פועל קסם מיוחד – ולקסם אין צופן ואין הבטחה.
ההשראה מתפשטת ככוח אינטימי ואישי, המתפתח ממקום פנימי שאינו גלוי לעין. אך ההשראה צומחת גם מאזור לא מוכר, מעט זר ושונה במהותו להתנהלות היום-יומית המרגיעה והבטוחה.  ההשראה מפתיעה ומטלטלת בכוח הסערה שבה אך היא גם מערסלת בנועם משכר ועיוור. כוח ההשראה יכול להאיר את השגרה, אך גם לשרוף אותה עד תומה...
מהו סוד ההשראה? האם בכלל היא קיימת? אולי זה שם אחר לכישרון, לנחישות, לצירוף מיקרים, לשיגעון רגעי ואולי אף למזל? מדוע אנשים אחדים מרגישים השראה מול הטבע או מול פרטי אמנות, מול בעיה מורכבת או מול טעות מתסכלת, ואחרים מרגישים שמנהיגים ודמויות יוצאות דופן ממלאים אותם ברוח התעלות ומנחים את ההתנהגות שלהם? יש כאלו שיחפשו השראה בספרים ובסרטים, ואחרים ימתינו לכך שהשראה "תיפול" עליהם כמתנת שמים. יש הפוגשים בחייהם את השפעתה המטיבה או המבלבלת של ההשראה, ואחרים רק יקראו עליה בספרים או יזהו אותה על גבי עיתונים, אך לא יחושו בה כחוויה אישית.
מפרספקטיבה כפולה זו, הרואה את ההשראה כתופעה אינטימית אך גם זרה, המפגישה אותנו עם כוח אחר ועצמתי אשר שוכן בנו כאילו היינו אחרים, אני מזמינה אתכם לחקור את החוויה הזו במהלך שבוע ימים. שימו לב לרגעים יוצאי דופן אלו. עצרו. תנו לעצמכם זמן להיות.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

לפניך - מקום פנוי לעצירה: אתנחתא.
מקום כדי להגיב, לשתף, לספר, להביע דעה.