השראה - להתעורר אל האחר שבתוכנו


 ההשראה מביאה עמה הזמנה לשינוי ולבחירת כיוון עשייה המושפע מרוח זו. ואולם, תהליך של שינוי אישי מהווה גם הוא מקור להשראה. תהליך השינוי מזמין את כל אחת ואחד מאתנו לפשפש במעשיו ובהרגלי השגרה כדי "להתעורר", להתנער, להיפתח לאומץ הנחוץ כדי לנסות ולאפשר להשראה להדריך את צעדינו. וזה המקום שבו תהליך של אימון יכול לאפשר מפגש בלתי אמצעי עם כוחות ההשראה...
אותה אנרגיה שתהליך האימון משחרר -  מתורגמת לכוח השראה היכול להוביל להעזה הנדרשת כדי לשנות ולהשתנות. השראה נחוצה כדי ללכת אחרי האמת מבלי לוותר, השראה נחוצה גם כדי להתמיד, לחפש, להתמסר, להיכשל ולהמשיך, לנסות ...ולדעת ללכת בעקבות האחר הזה שבתוכנו, המוליך אותנו לארץ שטרם נודעה לנו, כי עוד לא היינו שם: הוא מזמן הכרות עם הסתירות השוכנות בנו, עם אנרגיות חבויות, עם פחדים מוצפנים, עם אותו "אחר" זר הדר בתוכנו ושבשל אפנות-הרגע וכוחות הנורמטיביות, הוא סמוי מן העין. ואם לצטט מרעיונותיה של ז'וליה קריסטבה (Julia Kristeva) - זוהי הזמנה להכיר ולברר את הזרות לעצמינו שבה אנו נטועים, כמעשה מעורר מודעות והשראה גם יחד. בעיני, תהליך השינוי האישי שהאימון מצדד בו הוא אכן מקור להשראה, והוא גם יכול להיהפך למרחב המאפשר את התמיכה המקדמת את השינוי.  

2 comments:

 1. אחת לכמה זמן כאשר אני מוציאה עצמי מהשגרה אני מתבוננת בכח השגרה אשר יותר ויותר אוטם אותנו לצרכים הלא אמיתיים שלנו.
  התחושות שעולות שעלי להיות במקום אחר שבו אוכל להביא את עוצמותיי ידוע ומוכר בתוכי אך לא מצליחה למצוא אותו בעולם שמתנהל מחוצה לי.
  שואפת למצוא את האנשים שיכולים לחבור עמי ולהביא את העולם הנסתר לידי הגשמה בעולם הקיים.
  כשאין אדם כזה שחושב כמוני עולים הספקות והפחדים שמא הדבר כלל לא קיים אך האמת בתוכי בהירה כמו השמש.

  השבמחק
 2. תודה על הכנות והרגש. נכון שהשגרה אוטמת ולא משאירה לנו פנאי לצרכים עמוקים, אך יחד עם זאת, היא מגנה עלינו מלהיות כל הזמן חשופים ל"רוחות" שמתחוללות מסביבנו. לכתוב הוא כבר צעד ראשון החוצה, וגם דרך להביא את העולם הנסתר לידי קיום על גבי הנייר או על מסך. בעולם הקיים - מתגלה גם כוח נסתר ופורה. גם כאשר אנו פונים לזרות שבתוכנו - משהו חדש נגלה לעין, משהו שפועם וחי.

  השבמחק

לפניך - מקום פנוי לעצירה: אתנחתא.
מקום כדי להגיב, לשתף, לספר, להביע דעה.