על ההשראה - הזמנה לכתיבה


לא צריך להמתין להופעת ההשראה כדי לכתוב; ניתן לכתוב כדי לזמן את חוויית ההשראה וכדי להתעורר אל מסע השינוי. כתיבה היא הזמנה לעצירה, להתבוננות, להחלטה. כתיבה היא אחת האפשרויות לתת לרגעי השראה לגעת ביום-יום שלנו – זהו מגע מחדש, הנותן למילים של עצמנו את הכבוד להפעיל את מנגנון ההשראה. 
כל אחת ואחד מאתנו מתעורר לשינוי בדרכים אחרות. חשוב בעיני לזהות את אותם תחומים המעוררים בכם, הקוראים, השראה, ואז להשקיע בהם. כפי שכתבתי ברשומה אחרת – ההשראה פועלת כמו קסם, ויש לה כוח, אך הצופן הוא אישי ואף אחד חוץ מכם יוכל לגלות אותו. אחר כך, תבוא העבודה שההשראה מזמינה, והאתגר לשמר את הקסם ואת הפליאה. בעיני – תמונה זו נותנת ביטוי לאור המיוחד שההשראה חושפת:
כוח ההשראה יכול להוביל להעזה הנדרשת כדי לשנות ולהשתנות. השראה נחוצה כדי ללכת אחרי האמת מבלי לוותר, השראה נחוצה גם כדי להתמיד, לחפש, להתמסר, להמתין, לבדוק מחדש, ללכת לאיבוד...
ולדעת ללכת בעקבות האחר הזה שבתוכנו, המוליך אותנו לארץ שטרם נודעה לנו, כי עוד לא היינו שם. נוכל לזהות את פרפורי ההתעוררות וההתרגשות שההשארה מביאה עמה – אך תוצריה הם סמויים מן העין, ורק בדיעבד ניתן להצביע עליהם. אין הבטחות.
במהלך מפגשי אימון, אני אוהבת להיעזר בתרגילי כתיבה שונים כדי לתת לתחושות ההשראה של המתאמנים להיחשף ולהציף את פני השטח. מדובר אכן במעשה שיש בו משהו מן הקסם, כי הרי הצופן האישי, זה שפותח את שערי ההשראה והאמונה בכוחנו, מוסתר מעיני המתאמן כמו שהוא מוסתר ממני. ההתנסות בכתיבה עוזרת בזיהוי צופן זה ובחשיפתו, על פני הנייר הכתוב ועל פני רגשותיו של הכותב; כן היא עוזרת לעורר את המקומות שבהם השינוי רצוי, ולסמן אותם לקראת המסע. נסו: כתבו לעצמכם רשימה של איחולי הצלחה לשבוע הקרוב, או זיהו מילה בעלת כוח עבורכם בכל נייר או פרסומת המונחים לפניכם היום. נסו – זו הזמנה.
הזמינו לעצמכם רגעי השראה  - היא נחוצה כדי להתמסר למלאכת החיים וליצירתם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

לפניך - מקום פנוי לעצירה: אתנחתא.
מקום כדי להגיב, לשתף, לספר, להביע דעה.